Chatbox
18 / 5 / 2018 • Byla aktualizována pravidla
16 / 5 / 2018 • Byl aktualizován sparktoolbar
15 / 5 / 2018 • Byla přidána odměna za nahlášení bugu
9 / 5 / 2018 • Byly přidány nové osobní příběhy (6)

Jak vlastně správně hrát?

za Tue Apr 24, 2018 2:09 am

[sparkhead]Jak vlastně správně hrát?[/sparkhead]

Rozhodl jsem se v zájmu vás hráčů udělat menší oznámení, ve kterém krátce a jednoduše shrnu potencionální otázky, které by některým z vás mohly vrtat hlavou. Též chci v tomto oznámení tak nějak upřesnit, jak přesně bude hra probíhat a jak bude nastavená, protože se jedná o dost odlišný herní koncept, než na který je valná většina z vás zvyklá, takže můžete toto oznámení brát jako jakýsi 'odrazový můstek' pro všechny nové hráče či hráče, kteří si v něčem nejsou jistí. Pokud vás napadá další otázky či jsou další věci, které by jste chtěli vyjasnit, vůbec neváhejte pod tímto tématem reagovat a ptát se, rád vám zodpovím všechny vaše otázky.


První a velice podstatný fakt, který by měl každý hráč vědět, se váže k charakteru. Myslete prosím na to, že ať už začínáte od samotného spuštění fóra či jdete do již rozjeté hry, váš charakter [textimp]vždycky začíná jako pouhý teenager, který nemá tušení o jakémkoli nadpřirozeném dění na světě[/textimp]. V tomto duchu se tím pádem ponese i série vašich prvních příspěvků a teprve až ingame váš charakter zjistí tyhle fakta. Kvůli tomu váš charakter píšete jakožto normálního teenagera a nezmiňujete v něm cokoli nadpřirozeného (až na výjimečná políčka jako významný předek etc).

RD je fórum vytvořené tak, aby fungovalo dynamicky a neomezovalo hráče tak, že musí čekat na jiného hráče / administrátora k tomu, aby jejich psaní bylo nějakým způsobem zajímavé. Základním principem RD je interakce hráče se světem, a věřte mi, že ve světě RD můžete se světem mít celou řadu interakcí. Jako příklad uvedu encyklopedii. Jak jistě víte, tak encyklopedie obsahuje informace o herním světě. I přes to, že některé základní informace tam jsou, ve hře existuje ještě [textimp]více jak stovka dalších informací[/textimp], která se dá zpřístupnit ingame, a to skrze hráčskou interakci se světem. V RD může váš charakter jít do knihovny a začít postovat o tom, že listuje knížkama například o historii Isu, je víc jak 70% šance, že bude následovat příspěvek administrátora o tom, že váš charakter zjistil nějakou informaci. Stejně to funguje i s magií či různými místy. Pokud váš charakter chce, může se vydat jít prozkoumávat jedno z mnoha měst, které náš svět nabízí, a opět existuje téměř 80% šance, že pokud bude charakter prohledávat dané město, přijde k určité informace či přímo k nějaké události, která mu otevře úplně nové možnost v hraní.

Dalším důležitým faktem, na který se mne hráči ptají jsou omezení schopností. [textimp]Žádná psaná omezení neexistují[/textimp], jediné omezení, které existuje je roleplay a jeho systém přidělování bodů, pokud by však váš charakter teoreticky dosáhl nějakým způsobem např. levelu 150 a měl by tím pádem 150 AP, neexistuje žádné pravidlo či omezení, které by danému hráči zakazovalo si každou ze tří kategorií vylepšit na MASTERY 5 a tím pádem ovládnout každou kategorii na velice solidní úrovni. Jedinou 'zábranou' v síle vašeho charakteru je tedy pouze vaše vlastní aktivita.

    This forum was created by a multicultural team of various faiths and beliefs.