Chatbox

Nathan Ezekiel Miles


Reward system
Influence Points:
Klíče:
Odměny:
avatar

za Fri May 11, 2018 12:25 am

Nathan Ezekiel Miles„Mens et Manus (Mind and Hand)“

jméno:
Nathan Ezekiel Miles
přezdívka:
Zeke

věk:
21
pohlaví:
Muž
krevní skupina:
A+
datum narození:
06 / 04 / 1997

místo původu:
New York, USA

rodová linie:
Rex Deus
významný předek:
Nikola Tesla
přirozený talent:
Vrozená schopnost
vrozená schopnost:
Magnetokineze
• obecné informace •

Stručný popis
Nathan Miles je obyčajným mladým mužom s neobyčajným životným príbehom. Pôvodom je z Brooklynu, kde vyrastal, žil a žije dodnes. Väčšinu svojich dní trávi v nepohodlí domova, kde zároveň pracuje ako mechanik. Talent v rozoberaní a konštruovaní vecí má už od nepamäti a zostalo to tak dodnes. Okrem práce trávi svoj čas štúdiom a ďalšími aktivitami na prečistenie vlastných myšlienok. Na svoj stále mladý vek pôsobí občas až príliš dospelo, a to predovšetkým svojím zmýšľaním. Nathan má vizionársky, ale aj realistický pohľad na svet okolo seba. Z počiatku vám bude pripadať trochu negatívne až záporne, ale musíte ho bližšie spoznať. To však môže byť problém, pretože nevyhľadáva žiadnu bližšiu interakciu s ľuďmi v okolí, čoho dôsledkom je len obmedzený počet priateľov v jeho doterajšom živote. Skutočnú osobnosť Nathana pozná len spŕška ľudí – jednou z nich je jeho mladšia sestra a zároveň najlepšia priateľka Megan.

Sen & Cíle
Azda najväčším snom Nathana je zachrániť svoju mladšiu sestru Meg. Tá väčšinu svojich aktuálnych dní trávi v nemocnici, kde ju pomaly zrádza jej vlastné telo. Sny sú preňho obvykle len rozprávkou na dobrú noc a každodenná realita má svoje vlastné zákony, ktoré by sa pre pohnútky jediného bezvýznamného človeka len ťažko menili. Nathan neverí v boha či osud, ale vo fakty, znalosti a vedu. Ani to mu však nebráni dúfať v zázraky. K jeho dlhodobým cieľom na doterajšej ceste patrí absolvovať na M.I.T, kam sa mu podarilo dostať len ovlások vďaka odporúčaniu jedného anonymného priateľa. K povrchnejším túžbam patrí vypadnúť z Brooklynu a vidieť věci, o ktorých čítaval vo svojich knihách. Taktiež by si želal spoznať biologického otca, a to už len z princípu, matka o ňom totiž nikdy nerozprávala.

Fobie, Choroby & Zranění

Nathan má od útleho veku vadu, ktorá je v lekárskych kruhoch označovaná ako LLI (Low Latent Inhibition). Aj keď preukázateľne nejde o dedičné ochorenie, jeho matka trpí rovnakým problémom, v dôsledku toho postupne začala trpieť jej psychika. Nathan, hoci má rovnaký problém, dokáže udržať zmysly pokope a pociťuje len ľahké symptomy, v podobe straty pozornosti pri rozhovoroch alebo nadmerným sústredením sa na veci, ktoré si člověk s normálnou hladinou latentnej inhibície prakticky neuvedomuje. Po fyzickej stránke je v stopercentnom stave bez akýchkoľvek závažných alebo obmedzujúcich zranení.• vzhled & charakter •

Vzhled
Nathan je typom človeka, ktorého v dave plnom ľudí neprehliadnete. Všimnúť si ho môžete podľa stredne dlhých havraních čiernych vlasov. No to, vďaka čomu naň nezabudnete, sú jeho svetlozelené a výrazné oči s prenikavo chladným pohľadom. Jeho až kriedovo vybledlá pokožka je daná genetikou v rodine. Nathan je vcelku chudší mladý muž s vyrysovanou postavou. Široké ramená a znamenitú silu v rukách získal predovšetkým popri práci, kde je nútený neustále prenášať ťažké predmety. K jeho kondícii taktiež prispieva pravidelné behávanie v parku a pasívne sa venovanie boxovaciemu mechu, kde si vybíja frustráciu a prebytočnú energiu. Jeho výška je 187 centimetrov a váha 80 kilogramov. Čo sa týka jeho oblečenia, nie je nijak zvlášť vyberavým typom človeka a nosí prevažne to, v čom sa cíti pohodlne a odpovedá bežnému stereotypu. Pre jeho vybledlú pokožku preferuje radšej tmavšie farby odevu, čo ide ruku v rukes jeho vkusom.  K doplnkom, ktoré má neustále pri sebe patria staré ošumelé hodinky s elegantným gravírovaním, ktoré kedysi nosieval jeho biologický otec.

Povaha & Vlastnosti
Nathaniel je mladý inteligentný muž s náramne pracovitou povahou a osobnosťou stopercentného cholerika. Dalo by sa povedať, že patrí k rodeným vodcom, ktorí len ťažko dokážu rešpektovať autority alebo nejaké polovičaté výkony od druhých. Sám na seba kladie veľké bremená, ale vďaka silnej vôli je rozhodným typom človeka, ktorý k problémom pristupuje razantným tempom. K ďalším základným charakterovým vlastnostiam patrí zvedavosť kráčajúca ruku v ruke s vysokou mierou kreatívneho myslenia. V ťažkých situáciách si zachováva zdravý racionálny úsudok a dokáže premýšľať rýchlo a efektívne aj pod silným tlakom. Emócie väčšinou násilne podriaďuje racionalite, ale ťažko znáša utrpenie blízkych okolo seba a vlastné chyby, aj keď sa z nich dokáže napokon poučiť. Pri jednaní s neznámymi sa drží skôr v ústraní a svoj názor na ľudí si necháva starostlivo formovať, pričom môže pôsobiť z počiatku nevrlo. Je komplikované dostať sa mu pod kožu, ale ak to niekto dokáže, tak mu to oplatí rovnakou mincou. Má rád výzvy, hry a hádanky, čo z neho robí súťaživého človeka, ale neznáša prehru alebo neúspech. V jeho zmysel pre humor dominuje uňho skôr sarkazmus a irónia.
Koníčky

Nathan sa dokáže vyrovnať s tlakom, ktorý je naň vyvíjaný prácou. Jeho najväčším koníčkom je rozoberanie a dávanie vecí späť dohromady, k čomu má prirodzený talent. Príkladom jeho záľuby je starý model Chevroletu Impala so sériovej výroby z roku 1973, ktorý našiel ako kus šrotu na skládke a vo voľnom čase na ňom pracuje dodnes. Okrem toho sa venuje kresleniu vlastných technických návrhov. Prirodzene sa s týmito predispozíciami stal aj vynikajúcim šoférom. Jeho vedľajším koníčkom je príležitostné behávanie a boxovanie. Vo voľnom čase je obrovským fanúšikom rôznych seriálov a filmov vďaka čomu prirodzene rád navštevuje kino. Počúva klasickú hudbu a soundtracky.• rodina & vztahy •

rodina & vztahy
Priezvisko Miles sa nesie v duchu dokonalého príkladu dysfunkcie. K členom rodiny patrí Elaine Miles (41), jej syn Nathan (21) a násťročná dcéra Megan (13). Deti majú spoločnú len matku. O biologickom otcovi Nathana sa nikdy nerozprávalo, a tak jediné, čo syn o otcovi vie, je len jeho meno. Na druhej strane otcom Meg, ako ju brat prezýva, je Pete Harrison Wells (46), ktorého si Elaine vzala po tom, čo otehotnela.


Elaine Miles
Elaine sa narodila 11. októbra 1977 v New Yorku, kde po absolvovaní školy aj zotrvala. Vo svojich osemnástich rokoch sa stretáva s veľmi zvláštnym mladíkom s netypickým menom Ezekiel, do ktorého sa okamžite zamilováva. Tento muž sa stáva významným milníkom v jej doterajšom živote. Všetko sa mení o necelé dva roky, keď sa jej láska odmlčí a záhadne zmizne z jej života neznámo kam. Elaine sa takto rúca už tak slabá psychika v dôsledku jej stavu. Olej do ohňa prilieva jej nečakané tehotenstvo. Zakrátko po narodení Nathana sa vydáva svojou vlastnou cestou, až sa neskôr  sa dostáva do spoločnosti ďalšieho muža menom Pete Harrison Wells. Elaine sa po jeho boku postupne mení. Začína holdovať alkoholu a drogám, v ktorých hľadá útechu a únik pred realitou, vrátane bolestí vyplývajúcich z jej psychického zdravia. Vo veku 28 rokov čaká ďalší prírastok do rodiny – dcéru Megan. Pete, ktorý je otcom, navrhuje sobáš a život sa na malý moment vracia do normálu. O niekoľko rokov je už 7 ročnej Megan diagnostikovaná rakovina a Elaine sa stráca zo života svojich detí podobne jako kedysi Ezekiel z toho jej.

Pete Harrison Wells
Pete Harrison je nevlastným otcom Nathana, a biologickým otcom Megan. Pochádza z pôvodného Brooklynu a jeho rodinou je banda pohybujúca sa v najspodnejšej vrstve spoločnosti. S Nathanovou matkou sa zoznámil vo svojich 26 rokoch, a to na protialkoholickom liečení. Väčšinu života si zarábal ako priemerný automechanik a občasne sa podieľal na menších nelegálnych kšeftoch. Vzťah s nevlastným synom nikdy nijako nehrotil a spoločnú reč s ním nachádzal len pri práci. Neskôr sa dozvedá, že bude otcom, ale ani to ho nijako nemení. Tri roky po odchode Elaine sa nechá chytiť při automobilovej lúpeži, čím porušuje podmienku a je odsúdený na 5 rokov väzenia v štátnom nápravnom zariadení, len pár dní predtým než Nathan oslávi 19-te narodeniny.

Megan Miles
Megan je jediným a najmladším súrodencom Nathana. Vo veku 7 rokov jej bola diagnostikovaná akutná lymfoblastická leukémia a doktori jej nedávali viac než rok života. Dnes má 13 a väčšinu dní trávi na nemocničnom oddelení. Po úteku matky a zavretí otca sa jej dočasným zodpovedným zástupcom stal Nathan. Normálne by skončila v domove, ale vzhľadom na zdravotný stav sa po zložitých administratívnych úkonoch rozhodlo, že zostane s bratom za podmienky pravidelných kontrôl sociálnych pracovníkov. Vzťah medzi nimi bol už od malička len pozitívny. Megan brata vníma ako vzor a už od detstva je zvyknutá ho chápať aj ako dospelú autoritu. To nebráni ich priateľskému vzťahu. Nathan je na ňu citovo naviazaný a je jedinou rodinou, ktorú má.• schopnosti •

Základní schopnosti
Doménou Nathana je predovšetkým jeho kreativita a zručnosť, ktoré sú na vysokej úrovni. Tieto vlastnosti mu poskytujú dobrú schopnosť prispôsobiť sa akejkoľvek situácii a vždy nájsť optimálne riešenie aj tam, kde si iní prídu bezradní. K upevňovaniu týchto vlastností uňho dochádzalo už odkedy bol ako malý chlapec nútený sa o seba často starať sám. Väčšina Nathanových schopností leží od nepamäti v hlave a je spájaná s jeho inteligenciou. Kým sa jeho spolužiaci v školách učili, hrávali futbal alebo si vytvárali vzájomné väzby, on už ako 10 ročný skladal v garáži nevlastného otca motory áut a nasával do seba informácie o všetkom, čo mu prišlo aspoň trochu zaujímavé. Táto hlboko zakorenená záľuba v strojoch mu zostala dodnes. V súčasnosti pracuje ako mechanik v autodieľni v Brooklyne, kde opraví prakticky všetko poháňané mechanickými či elektronickými súčiastkami. Zároveň študuje a poberá čiastočné štipendium na súkromnej univerzite Massachusettského Inštitútu Technológií v duálnom obore elektroniky, informatiky a mechanického inžinierstva. K ďalším zručnostiam patria nadpriemerné vodičské schopnosti.


---

                                                                       

• Příběh •

Ezekielov denník
Nathan sedával takmer vždy pri okne na starej drevenej stoličke a hlavou podoprenou o studené sklo. Bolo to ideálne miesto, pretože odtiaľ mal výhľad na vchodové dvere miestnosti, ale aj na celý areál pred budovou. O to lepšie, že to bolo jediné miesto, kam každé ráno dopadali prvé slnečné lúče svetla. Slnko mal rád, slabý hrejivý pocit na jeho tvári ho vždy nabil pozitívnou energiou, pretože nemal veľa príležitostí užívať si príjemné slnečné dni, ako to robievali jeho rovesníci. Postupne pootvoril odpočinuté oči, namieril si to ku dverám a ešte naposledy venoval svoj pohľad nemocničnému lôžku vedľa stoličky, na ktorom ležala jeho mladšia sestra Meg. Cestou domov si v hlave prehrával udalosti, ktoré ich dohnali až sem.

Megan trpela už od svojich siedmych rokov akútnou lymfoblastickou leukémiou. Po diagnostikovaní choroby a nasadení agresívnej liečby jej lekári nedávali šancu na prežitie. Dnes má jeho sestra trinásť a jediné, čoho má viac než dosť sú neschopní doktori. Stav sa jej postupne zhoršuje a jak ona, tak Nathan, ktorý je jej jedinou oporou spoločne cítia, že sa im spoloční čas kráti až príliš rýchlo hoci to ani jeden z nich neprizná.

Život sa s dvojicou súrodencov už od útleho veku príliš nemaznal a rodina ako taká bola prototypom dysfunkčnosti. Hoci sú Nathan s Megan súrodenci, spoločnú majú len matku. Zatiaľ čo on biologického otca nepoznal, ten nevlastný si aktuálne odpykával trest v štátnom nápravnom zariadení za ťažké ublíženie na zdraví a krádeže luxusných automobilov. Pokiaľ by prišla reč na ich matku vydalo by to na samostatnú knihu. Meg k nej mala našťastie len dobré spomienky, to sa však o Nathanovi povedať nedalo nakoľko ten si pamätal všetko. Od jej migrén a problémov vyplývajúcich z porušenej psychiky cez pokročilý alkoholizmus, neustále prísľuby plné výčitiek svedomia, až po časy kedy ho zamkla doma a neukázala sa celé dni. Najšťastnejšou spomienkou, ktorú na ňu mal bol paradoxne deň, kedy ušla s našetrenými peniazmi z poistky určených na liečbu jej dcéry. Pri tých spomienkach Nathan len neveriacky pokrútil hlavou zo strany na stranu a pootočil kľúčom, aby odomkol bočný vchod do spomínanej dielne – posledného miesta, ktoré by ste nazvali niečím domovom.

Mimo podedeného priezviska bola stará nehnuteľnosť v podobe garážovej autodielne s oddelenou izbou na poschodí jedinou pozitívnou vecou v ich rodine. S matkou v ťahu a fotrom v base bol Nathan už ako dospelá osoba evidovaný, ako výlučný vlastník nelukratívnej, zaprášenej a napoly sa rozpadajúcej nehnuteľnosti v samom srdci Brooklynu. Garáž bola nevyhnutný zdroj, ktorý držal jeho sestru nažive a pomáhal uhrádzať lieky a pobyt v nemocnici kedykoľvek sa jej stav zhoršil. Priestor garáže prenajímal, keďže sám nemal žiadne peniaze, aby si mohol dovoliť rozbehnúť veci sám. Zároveň v tejto dielni pre nájomcu pracoval na servisných opravách vozidiel, ale rovnako dobre sa rozumel všetkému, čo poháňala technika. Jednou z jeho vášní bola totiž odjakživa záľuba v strojoch a technológiách, ktorým rozumel viac než ľuďom okolo seba.

Keď sa Nate spätne obhliadol po prázdnej garáži musel uznať, že od doby, čo sa všetko pokašlalo ušiel rázny kus cesty a dospel rýchlejšie, než by si kedy bol pomyslel. Vybehol po schodisku do izby na poschodí, zhodil zo seba staré tričko a zvalil sa do stoličky pred dvojicu monitorov, ktoré našiel už dávnejšie na skládke odpadu a priviedol späť k životu. Chvíľku prechádzal posledné prijaté e-maily ako ten o neuhradenom školnom, o neuhradenej faktúre, výsledky zo skúšky od nejakého starého papaláša, s ktorým sa nikdy na ničom nezhodol, až sa konečne rozjasnilo malé okienko na dolnej lište jeho systému. Bol to anonymný chatovací klient, ktorý znamenal len jedno – Maddy1512 bol online. Nathan v skutočnosti netušil o koho ide, dokonca nepoznal ani len pohlavie onoho užívateľa, pretože sa so svojím rodom pri chatovaní šikovne pohrával a mal očividnú radosť z jeho nevedomosti. V texte bol len link s odkazom na pozvánku s unikátnym sériovým číslom pre súkromnú technologickú konferenciu v New Yorku, ktorá sa mala odohrávať dnes večer ešte pred oficiálnym otvorením pre širokú verejnosť. Mali sa tam predstavovať tie najnovšie kúsky zo sveta techniky, ako aj návrhy na high-tech vozidlá blízkej budúcnosti. Nathan si odoslal kópiu pozvánky do mobilu a už sa nemohol dočkať ďalšieho večera.Reward system
Influence Points:
Klíče:
Odměny:
avatar

za Fri May 11, 2018 12:27 am

[accepted]

[accepted auth=keiko]

    This forum was created by a multicultural team of various faiths and beliefs.