Chatbox

Isabel De La Cruz


Reward system
Influence Points:
Klíče:
Odměny:
avatar

za Fri May 11, 2018 12:59 am

Isabel De La Cruz„Drž si priateľov blízko a nepriateľov ešte bližšie.“

jméno:
Isabel De La Cruz
přezdívka:
Maddie

věk:
20
pohlaví:
Žena
krevní skupina:
AB+
datum narození:
13 / 09 / 1997

místo původu:
Barcelona, Španielsko

rodová linie:
Rex Deus
významný předek:
Kleopatra VII.
přirozený talent:
Vrozená schopnost
vrozená schopnost:
Teleportace
• obecné informace •

Stručný popis
Isabel De La Cruz je vnučkou jedného z najbohatších ľudí na svete, dcérou významného španielskeho politika a jej matkou je úspešná módna návrhárka a vačšinový vlastník akcií Inditexu. Jej rodina patrí k najvýznamnejším ľuďom tohto milénia, to sa odzrkadlilo aj na jej povahe a celom živote. Maddie, ako ju volajú jej priatelia, je osobam na ktorej by ste komplex nadradenosti vyplývajúci z jej koreňov a bohatstva, hľadali len ťažko. Isaleb príde do vášho života ako prírodný živel, výchrica či tornádo, úplne vás opantá a vy už nikdy nebudete taký, ako predtým. Voči nej ste skrátka bezradný, nech sa pokúšate akokoľvek. Teraz sa rozhodla opustiť rodnú Barcelonu a vydať sa do New Yorku, a to aj napriek výslovným protestom jej rodiny, ktorá ju ako obvykle nedokázala pred zastaviť. Tu plánuje začať študovať na Kolumbijskej univerzite odbor medzinárodné vzťahy a  diplomacia.

Sen & Cíle
Ja nemám sny, iba ciele. O snoch môžete snívať celý život a nemusia sa splniť, ciele si budujete a plníte podľa vlastných predstáv. Mojím cieľom je doštudovať vysokú školu, získať voľnosť a nezávislosť, dokázať niečo sama za seba a podľa možnosti podrobiť si celý svet.
• vzhled & charakter •

Vzhled
Isabel bola jednou z tých, na ktoré nezabudnete nikdy v živote. Stačí, ak sa na ňu raz pozriete. Nie, nešlo o jej vzhľad, aj keď bola útlej postavy so štíhlym pásom a žensky tvarovanými bokmi. No čosi zvláštne, príjemne zvláštne, z nej vyžarovalo, mala neuveriteľne opojnú charizmu. Okrem toho mala tmavé gaštanové vlasy, zelené mačacie oči s pútavým pohľadom, plné pery, väčšinou namaľované jemným svetlookrovým rúžom. Na tele mala aj tri malé tetovania, decentne skryté, aby si ich jej náročný rodičia nevšimli. Prvá bola vtáčia klietka nakreslená za ľavým uchom tak, aby ju zakrývali vlasy. Druhý bol diamant vytetovaný pod pravým prsníkom a tretie tetovanie mala Isabela na bočnej strane prsteníka pravej ruky, bol to malinký mesiačik s hviezdičkou. Isabel chodila na verejnosti vždy dokonale oblečená a upravená, ako sa na dcéru španielskeho premiéra patrí, no vo svojom voľnom čase obľubovala úzke džínsy, nohavice, tenisky a najviac zo všetkého milovala koženky. Jej obľúbený kus oblečenia tak trochu naznačoval jej nezávislú, bojovú, dobrodružnú povahu vedúcu často ku katastrofickým scenárom, trapasom a množstvu úrazov.

Povaha & Vlastnosti
Isabel má na prvý pohľad dominantnú charizmu, povie aj to, čo by nemala, ak si za tým naozaj stojí. Je však aj milá, citlivá a nabitá ohromnou dávkou energie s neuveriteľným zmyslom pre dobrodružstvo. Ak sa pre niečo nadchne musí to stoj čo stoj dotiahnuť do vysnívanej dokonalosti. K jej negatívnym vlastnostiam patrí prílišná prchkosť, horlivosť a agresivita.
• rodina & vztahy •

rodina & vztahy
Isabelina rodina patrí k ľuďom vyššej spoločenskej vrstvy. Väčšinu svojho detstva trávila u starých rodičov kvôli mnohým služobným cestám Anny a Daniela. Bola zahrňovaná láskou, len kde sa jej rodičia ráčili vrátit domov hoci len na krátku chvíľu. Ako jedináčik však bola aj rozmaznávaná. Z každého vycestovania jej rodičia vždy doniesli nejaký darček. Najviac sa potešila malému čiernemu žriebätku s bielou lysinou na čele menom Blesk. Koník vyrastal spolu s ňou, trávila s ním všetky chvíle, keď jej rodičia odcestovali. Jej matkou je Anna Ortega, dcéra Amancia Ortegu, zakladateľa a riaditeľa spoločnosti Inditex Group, ktorá vlastní sieť obchodov značky Zara. Otec je Daniel DeLaCruz a je jedným z najvplyvnejších politikov v Španielsku s bohatými diplomatickými skúsenosťami.


Caleb Shaw
Caleb Shaw, 29 ročný vojak, patrí k najlepším priateľom Maddie a zároveň je jedným z mála, ktorý ju oslovujú jej prezývkou. Má za sebou pestrú kariéru predovšetkým v bezpečnostných zložkách v Izraeli. Caleb je pre ňu skôr mentorom, spojencom a dôverným priateľom, než len živým štítom. Naučil ju v živote viac než obaja rodičia dohromady, a to vrátane sebaobrany a bojových športov, ktorým sa venuje dodnes.• schopnosti •

Základní schopnosti
Isabel mala odmalička špeciálnu výchovu, ako dcéra vtedy významného španielskeho delegáta a zcestovanej matky sa mala venovať štúdiu. Lenže jej rodičia veľmi rýchlo pochopili, že tadiaľ cesta ich dcéry nevedie. Okrem rodnej španielčiny sa naučila aj anglicky, aby sa dorozumela aj mimo svojej krajiny. K jej najvýraznejším vlastnostiam patria veľmi silné inštinkty, intuitívne myslenie a kreativita. Rada riskuje a ešte radšej sa necháva unášať prúdom života bez veľkého plánovania. Je veľmi dobrou šoférkou a zbožňuje rýchlosť. Maddie brilatne ovláda niekoľko zbraní a veľa ich vlastní. Každý deň potí krv v posilňovni  pod dohľadom svojho osobného strážcu a dobrého priateľa Caleba, ktorý má za sebou službu v špeciálnych Izraelských bezpečnostných zložkách. Ako dievčatko začínala s japonským bojovým umením aikido, čo ju naučilo veľmi pokročilým technikám využívania útočníkovej sily voči nemu samému a taktiež vynikajúcej obrane.

---

                                                                       

• Příběh •

Rozlúčenie
Podlaha je príliš chladná, tmavá, aj keď na nej rastie tráva. Kusy betónu horúčkovito dopadajú vedľa môjho tela, len tak tak, že ho netrafia. Je ich priveľa, sype sa ich viac a viac, tvoria klietku, nemôžem uniknúť, nemám to v krvi. Alebo možno mám… [thinking]zobuď sa už! [/thinking] Kričím z plných pľúc.  

[dirspeech]„Isabela?“[/dirspeech] ozvalo sa a mňa vytrhlo zo sna. [dirspeech]„Buď tam opatrná,“[/dirspeech] povedal otec, objal ma a odprevadil do lietadla. V ňom už sedelo päť chlapov ako hora s profesionálnym vojenským výcvikom. Boli v podstate rodina, niečo ako súkromná armáda nevyžiadaných bratov – bratstvo neohrozených. Otec bol vždy prehnane starostlivý a rozkazovačný typ človeka, nikdy ma nepustil z dohľadu. Svoje jediné dieťa predsa nemôže pustiť samú do cudzej krajiny. Politik musí byť vždy opatrní, ale niekedy to naozaj preháňal. [thinking]Bodyguardi? Žiadala som ťa o trochu priestoru. Nie o súkromnú armádu! [/thinking] Pomyslela som si, zahryzla si do pery a dala mu pusu na rozlúčku.

Sadla som si k oknu, pozerala, ako štartujeme a ako sa obrovská kovová konštrukcia odliepa od zeme, mieri niekde k oblakom, do neznáma. No dobre, NY nie je až také neznámo. Bola som tam už nespočetkrát - na maminých módnych prehliadkach, otcových politických stretnutiach, diplomatických cestách, charitatívnych večierkoch, ale nikdy som tam nebola sama. Iba ja, sama za seba. Tentokrát to bola moja iniciatíva, bol čas spoznať svet a zbaviť sa nálepky bohatej princeznej, za ktorú ma všetci doma mali pre úspechy mojich rodičov. Veď ostatne, po škandále s mojím zatknutím som nemala inú možnosť, ako vydať sa do cudziny. Kto by bol tušil, že nemôžete flirtovať s policajtom po tom, čo vás zatkne za pouličné preteky. Drahé autá, kopa kamarátov, neskutočná sranda a ten adrenalín lejúci sa do mojich žíl pri každom dupnutí na plyn. Pri spomienke na to, ma až mrazí.

Pobyhovali sme sa rýchlejšie ako mraky, veľké biele kúdole prachu sa jemne hrali s iskrami v mojich očiach, vyzerali ako perina s cukrovej vaty, s ktorou perinbaba každodenne sneží. Niečo, do čoho by ste najradšej ihneď skočili. Vlastne, taký skok z lietadla do mäkkej periny by sa momentálne hodil. Vytiahla som z kabelky svoj obľúbený notes s džínsovou potlačou a začala čmárať:

[thinking]...môj odraz šepká
stíš sa a počúvaj
on povie, čo ja nie
tajomstvom zahalené

zostupujem do rieky
kvapka po kvapke zotiera z môjho tela
čo nepoviem
mesiac na mňa pozerá
vidí ma nahú
vinnú i nevinnú
pozoruje, ako klesám nižšie a nižšie do perleťovo čistej vody
ponáram sa pod hladinu a vidím svet
iný svet
inými očami
berie mi dych a odchádza s ním
koruna padá na hladinu
no moja tvár stúpa
pri nádychu sa chveje
celé moje telo
po ňom blúdia kvapky
no vychádzam čistá, živá, prebudená...[/thinking]

Po niekoľkých minútach som otvorila laptop a ešte raz som si to poriadne prebehla informácie o Kolumbíjskej vysokej škole v New Yorku, kde som plánovala začať ďalšiu, úplne novú a nezávislú kapitolu svojho života. Príliš veľa času som tomu však nevenovala, pretože mi na facebooku prišla pozvánka na slávnostné predstavenie nového Aston Martin DB11 Volante. [thinking]Tak tam určite pôjdem! A pošlem to aj Zekeovi11! [/thinking] Baví ma si s ním písať, a hlavne to, že nevie, kto som.


S vetrom o preteky
Lietadlo pristáva, rýchlo som zchytila príručnú tašku a z úhľadného kostímčeka béžovej farby som sa prezliekla do tesných čiernych nohavíc, trička a koženej bundy, lodičky som vymenila za biele tenisky a snažila sa tváriť nenápadne, ako sa len dalo. Caleb, môj osobný bodyguard, stál pri dverách lietadla a pohľadom jastraba si premeriaval celé letisko. Bol chlap ako hora, mal takmer dva metre, vypracované telo z hodín strávených v posilňovni a vyučovania mojej maličkosti sebaobrane. Jeho hnedé krátke vlasy a hlboké tmavohnedé oči, v ktorých by sa človek najradšej utopil, boli v jeho prípade naozaj oknom do duše. Napriek masívnej postave to bol dobrák od kosti a za tie roky, čo sa poznáme sa stal mojím najlepším priateľom. Ľahké to so mnou však nemal. [thinking]Ani teraz nebude mať. [/thinking] Povedala som si v duchu a na tvári sa mi na sekundu zjavil prešibaný úsmev. Dvere lietadla sa otvorili, ja som sa rozlúčila zo svojím súkromným SEAL teamom, ktorý sa obratom mal vrátiť spať k môjmu otcovi do Španielska a Cabel začal nakladať moju batožinu do limuzíny. [thinking]Tento ťah mu však nevýjde. [/thinking] Pomyslela som si, ladne skráčala po schodoch z lietadla a zamierila k najbližšiemu hangáru. Tam ma už čakala moja krásna nová motorka BMW S 1000 XR čiernobielej farby. Ani sekundu som neváhala, nasadla som na ňu, stiahla si gumičku z vlasov, nasadila helmu, naštartovala a ufujazdila preč. Caleb sa zmohol iba na [dirspeech]„uf, už zas...“[/dirspeech] a neveriacky prekrucoval očami.

Ako som sa tak preháňala ulicami New Yorku, užívala si jazdu, milovala každú sekundu tohto okamihu, adrenalín prúdil v mojich žilách a vietor sa mi snažil oponovať, zrazu v mojej motorke čosi buchlo, prasklo, zašušťalo, začal z nej vychádzať dym a motorka spomaľovala. Neudržala som rovnováhu a prudkým nárazom dopadla na tvrdý betón rozpálený zo slnečných lúčov dopadajúcich naň celý deň. Pozbierala som sa zo zeme, oprášila a išla sa pozrieť na motorku. Cestou som si všimla, že moje tričko sa roztrhlo z dolnej polovice na dva kusy. Na pravom líci som mala škaredý škrabanec a vlasy akoby som práve točila reklamu na šampón pre úžasný objem, až na tú špinu a prach. Rozhliadla som sa okolo, či nezbadám telefón, pretože ten môj sa pri páde na betón rozbil, no uvidela som niečo ešte lepšie. Na ulici svietil červený nápis Autodieľňa.Reward system
Influence Points:
Klíče:
Odměny:
avatar

za Fri May 11, 2018 1:25 am

[accepted]

[accepted auth=keiko]

    This forum was created by a multicultural team of various faiths and beliefs.