Chatbox

Michael Yair Adelstein


Reward system
Influence Points:
Klíče:
Odměny:
avatar

za Sat May 12, 2018 3:59 pm

Michael Yair Adelstein

jméno:
Michael Yair Adelstein
přezdívka:
Mike

věk:
19
pohlaví:
Muž
krevní skupina:
B+
datum narození:
04 / 06 / 1999

místo původu:
Tel Aviv, Izrael

rodová linie:
Coven
významný předek:
Marie Laveau
přirozený talent:
Magie
vrozená schopnost:
-
• obecné informace •

Stručný popis
Michael je viac - menej nenápadný adolescent, ktorý niekomu môže prísť od pohľadu mladší než skutočne je. Ničím špeciálnym nevystupuje z davu. Dal by sa maximálne spoznať podľa staršieho oblečenia, ktoré neustále nosí. Mimo oblečenia je vlastne obyčajnou súčasťou davu - aj u toho to vlastne nie je tak hrozné s prihliadnutím na liberálne prostredie v ktorom sa pohybuje. Často však dostáva nepríjemné pohľady od náhodných ľudí, na ktorých môže pôsobiť ako bezdomovec. Mimo byt moc nevychádza pokiaľ nemá nejaké povinnosti - býva vo väčšej garsónke na okraji Manhattanu. Jeho byt je asi jeho najtypickejším rysom - je to jeho intímne miesto v ktorom premieta jeho záľuby (a zlozvyky). Jedná miestnosť ktorá je zahádzaná rôznymi knihami a inými artefaktmi, ktoré ulovil v obchodoch so starožitnosťami a v antikvariátoch. Neporiadok, ktorý by mohol väčšinu ľudí odradiť je pre neho miesto so zenovým účinkom. On sám v tej hromade vidí poriadok a rád vecí. Mimo prachu ktorý je prirodzene všade je však celkom čistotný, voči sebe aj voči svojmu bytu. Michaela s ľuďmi moc často nenájdete, nerád sa nimi obklopuje a preto svoj sociálny kruh zredukoval na pár bližších známych, s ktorými sa stretáva maximálne raz do mesiaca.

Sen & Cíle
Jedným z jeho najväčších snov je mier na planéte - neberie to však ako už otrepané klišé ale skôr ako isté povolanie. Michael by sa dal označiť za jemne ľavicovo orientovaného aktivistu. Nastavuje si “menšie” ciele, na ktorých pracuje. Už niekoľko rokov sa účastní rôznych protestov proti politike Izraelského štátu - celé téma je mu dosť blízke vzhľadom na jeho pôvod. Svoje názory neskrýva, práve naopak dosť často o nich vášnivo diskutuje, poväčšinu času na internete. Ďalší z jeho cieľov, alebo skôr povolaní je dobrovoľnícka činnosť v neziskovej organizácii ktorá sa stará o ľudí s mentálnym postihnutím. Nerobí to však z “dobráckej duše”, ale skôr z presvedčenia že jediná diagnóza ľudí s ktorýmí pracuje je odtrhnutie od spoločnosti a automatická kategorizácia na základe ktorej už nebola zpätne šanca začleniť ľudí do normálneho chodu spoločnosti.• vzhled & charakter •

Vzhled
Je pomerne ťažké opísať Michaela - vypadá úplne normálne. Je vysoký okolo 180 centimetrov, dosť mu však pridávajú neustále rozcuchané vlasy tmavo-hnedej až čiernej farby. Váži okolo 70 kilogramov, viac menej pôsobí ako malé drievko a taký aj naozaj je. Za jeho váhu sa síce nehanbí ale podvedome si vyberá voľné oblečenie, v ktorom sa jeho nízka váha stratí. Tvár ma celkom symetrickú s tmavohnedými očami, ktoré sú neuveriteľne prenikavé. Rád privádza náhodných ľudí do rozpakov tým, že sa na nich dlhšiu dobu bez dôvodu pozerá. Nos má špicatý a ústa celkom malé k pomeru jeho celej tváre. Bradu má trocha zarastenú, ale pravdepodobný nedostatok testosteronu spôsobuje že jeho ochlpenie - ako na brade tak aj na celom tele je dosť riedke, preto sa o ňu ani moc nestará. Kľúčne kosti má až neprirodzene vypuknuté a na tele by ste ťažko hľadali nejaké svaly. Moc sa vlastne ani nehýbe a už vôbec nie športovo. Vzhľadom na jeho povaľačskú povahu je celkom prekvapivé že jeho metabolizmus reaguje pozitívne a zachováva jeho hmotnosť stále nízku. Celú pokožku ma príjemne bledú, najviac to však je vidieť na jeho dlhých kostnatých rukách.

Oblečenie, ktoré nosí je z 90% nakúpené z rôznych sekáčov, poprípade zdedené po rodičoch. Nenakupuje oblečnie z obchodných reťazcov. Považuje to za svoj malý protest proti zlým podmienkam ľudskej práce v krajinách tretieho sveta. Väčšinou nosí veľké košele, poprípade jemne potrhané svetre s vtipnými vzormi, alebo nápismi. Jeho najobľúbenejší sveter je čierny rolák s logom Barbie vytlačeným na prednej strane. Nohavice nosí skoro stále o číslo väčšie, a nikdy nenosí kraťase, alebo iný druh oblečenia ktorý by mu ukazoval nohy. Topánky ma dokopy tri páry - to sú zimné kožené Martensy, ktoré má už asi 5 rokov, a potom prechodné a nazúvacie topánky na zbytok ročných období. Aj keď vzhľad oblečenia je starý a poničený, Michael sa o svoje oblečenie stará - niekedy sa uráči aj väčšie diery zašiť. Hlavne si dáva záležať a svoje oblečenie nosí vždy vyprané. Jeho dôležitým doplňkom je aj batoh, starý, bavlnený a čierny, ktorý nosí stále so sebou na ktorom má rôzne výšivky.

Povaha & Vlastnosti
Najtypickejšia vlastnosť Michaela je nezáujem o materiálny svet okolo neho. Rád ignoruje reálie, v ktorých sa nachádza a väčšinou aj ľudí v jeho okolí. Dosť času strávi premýšľaním nad rôznymi vecami, ktoré ho momentálne zaujímajú. Od ranného detstva sa u neho prejavil sklon k disociácii, kedy väčšinu času strávil snívaním rôznych scénarov. Táto vlastnosť sa úplne nevytratila, nie je už tak výrazná. Strávi hrozne moc času čítaním kníh - väčšinou starších, už osvedčených diel. U nich má špecifické rituály, pokiaľ sa jedná o beletriu tak si sám seba premieta do príbehu. Pokiaľ sa jedná o filozofiu (ktorú momentálne číta najradšej), neustále si robí poznámky. Povahovo je to melancholik, väčšinu času býva neutrálne- veselý. Sám má celkom problém prejavovať emócie - dve ktoré nemusí predstierať sú radosť  a hnev. Keď sa ocitne v situáciách ktoré prirodzene vyvolávajú iné reakcie, Michael sa cíti nesvoj a požadované emócie musí hrať. Pokiaľ sa vyskytuje vo spoločnosti (čo nie je moc často) tak záleží na dvoch faktoroch, podľa ktorých sa následne vyvíja jeho správanie. Na ľuďoch a téme rozhovoru. Nedokáže a ani sa nechce baviť o povrchných témach ako je počasie a rôzne zautomatizované frázy typu “ako sa máš” a podobne. Dokáže sa nadchnúť a v podstate celú svoju osobnosť poprieť v prípade, kedy sa rozoberajú témy jemu blízke. Iný druh chovania ukazuje aj v prípade, kedy chodí do organizácie kde robí dobrovoľníka. S jeho “študentmi” sa baví veľmi prirodzene a hrozne veselo. Vypadá to, ako keby sa tam cítil prirodzenejšie než vo vonkajšom svete.

Medzi jeho vlastnosti patrí aj jeho prirodzená nedôvera voči všetkému naokolo. Počas dobrovoľnej karantény, v ktorej sa každý deň nachádza, ovplyvnený všetkou literatúrou ktorú hltá, si vytvoril akýsi obraz sveta, ktorý neodpovedá realite. Michael je vlastne dosť inteligentný, ale sám seba dokáže presvedčiť o jeho pravde. A aj keď si isté fakta uvedomuje, neberie ich vážne. Je to prirodzený introvert. S okolím nič nezdieľa - maximálne s rodičmi nejaké dôležité údaje. Niekedy nastávajú situácie, v ktorých sa Michael správa priamo a útočne - je to spôsobené dešpektom k ľuďom, ktorý si vypestoval už od útleho veku.
• rodina & vztahy •

rodina & vztahy
S moc ľuďmi sa nestretáva, najčastejšie (asi raz za dva týždne) navštevuje rodičov, ktorý bývajú v Brooklyne. Mimo nich nemá v podstate žiadnych kamarátov, skôr známych s ktorými sa stretáva len pri hlboko intelektuálnych debatách. Skôr než reálne má však tendenciu kamarátiť sa s ľuďmi na internete, na rôznych diskusných fórach. Vždy sa ale jedná o ľudí s názormi jemu blízkymi. Jeho najintenzívnejší vzťah má asi s kocúrom Alfredom, ktorý s nim býva. Nie je to jeho kocúr, ale dosť často ho navštevuje (prichádza cez otvorené okno a pravdepodobne patrí niektorému z Michaelových susedov). Michael ho často krmí a je celkom rád keď sa zdržiava okolo neho. Ľudia s ktorými sa stýka ešte celkom často sú práve jeho “študenti” ale ako on sám hovorí, osobné vzťahy k ním nemá, berie to skôr profesne.Ben Yael Adelstein
Michaelova matka, v súčasnosti právnička pre korporátnu firmu. Je pomerne chladná, respektíve profesionálna - aj v práci aj v domácnosti. Michaela má rada, a aj keď mu do života moc nekecá, tak podvedome nesúhlasí s jeho životným štýlom. Dôležité pre ňu je aby bol Michael vždy finančne zabezpečený, preto mu posiela obrovskú sumu peňazí každý mesiac a taktiež ho nechá bývať v byte ktorý jej patrí. Narodila sa v Tel Avive, prevdala sa za Michaela Daniela Adelsteina keď jej bolo 26. Je to čistý kariérny typ, avšak svoju rodinu má rada nadovšetko, aj keď to neprejavuje moc často.


Michael Daniel Adelstein
Otec Yaira, akademický filozof. Prednáša dejiny súčasnej filozofie na Cooper Union v New Yorku. Je to dobrák od srdca, tiež aktivista. Od neho si vlastne Michael prebral väčšinu názorov, a dá sa povedať že k nemu aj vzhliada. Má s ním omnoho lepší vzťah ako s matkou. Daniel chce aby išiel Michael na vysokú školu, aj keď sa mu moc nechce. Od malička učil Michaela rôznym dovednostiam, čítal mu staré antické filozofické spisy, a na jeho 18-ste narodeniny dal Michaelovy obrovskú starožitnú knihu, ktorá sa prenášala už celé generácie v rodine. Je napísaná v hebrejčine a Michael sa ju zatiaľ neodvážil celú prečítať. Jedná sa však o ručne písané denníky ich predkov, ktorý mapovali politické dianie v Izraeli. Je to milujúci manžel a výborný profesor.• schopnosti •

Základní schopnosti
Michael plynulo rozpráva tromi jazykmi - arabsky, anglicky a hebrejsky, má prirodzený talent na jazyky. Tiež má takmer fotogenickú pamäť, ktorú nemá prirodzenú. Naučil sa to enormným čítaním už od útleho veku. Je tiež špeciálne školený na prácu s ľuďmi s telesným / duševným postihnutím. Mimo to je inteligentný, ale nedalo by sa rozprávať o nadpriemernej inteligencii. Čo sa týka telesných predispozícii, je nemehlo skoro na každý druh športu a pohybu. Nedokáže bežať dlhšie ako 30 sekúnd a už od strednej školy sa vyhýbal všetkým telesným aktivitám. Je slabý, nedokáže sa brániť a ani útočiť. Bojové umenia sú mu úplne cudzie. Vynahrádza si to skôr ostrým jazykom, keď je zahnaný do kúta. Možno to nie je úplná schopnosť, ale vie byť extrémne neempatický a povedať ľuďom v afekte tie najhoršie veci. Musí sa ale jednať o vyhrotenú situáciu, ktorá sa mu nestala už strašne dlho.


                                                                       

• Příběh •

1999
Bolo normálne leto v Tel Avive, mladý muž napäto čakal na chodbe v nemocnici. Zo všetkých miestností sa ozývali nepríjemné ženské výkriky. Jediná výnimka bola miestnosť, pred ktorou stál on sám. Prázdnym pohľadom pobehoval po celej miestnosti. Keď z dverí vyšiel usmiaty doktor, ihneď sa prebudil a vošiel do vnútra. Tam sa nachádzala Yael, mladá, vysmiata - bola jasne pod vplyvom epiduralu. V jej náručí bol malý Michael, ktorý neúnavne plakal. Otec sa priblížil k žene s dieťaťom a ohromene si ho pochoval v náručí. Keď sa sestrička pýtala na meno, obidvaja povedali jednohlasne “Michael Yair”.


2004
Michaelovo detstvo bolo dosť obyčajné, rodičia s ním trávili dosť času, otec ho naučil zaujímať sa o knižky, čo sa viac menej vyvinulo do istej posadlosti. Vždy niekoho nútil aby mu niečo čítal. Obidvaja rodičia pracovali, avšak otec chodil len pár krát za týždeň mimo domov prednášať na rôzne sympóziá a matka odchádzala len na schôdzky s klientmi. Nikdy sa neocitol doma sám a keď začal chodiť do škôlky, bolo pre neho divné že už nie je v okolí sám s jeho rodičmi. Pochádza z vyššej strednej vrstvy, čo sa odzrkadľovalo aj na jeho prostredí. Nikdy mu neprišiel divný obrovský rodinný dom, respektíve hacienda na okraji Tel Avivu, myslel si že to takto má každý. Rodičom už dlhšiu dobu vadilo miesto, v ktorom bývajú - konkrétne štát. Do spoločnosti vychádzali len keď museli a s moc ľuďmi sa nestretávali. Tento štýl života im síce nevadil, ale nechceli aby to ovplyvnilo Michaela a preto sa rozhodli emigrovať do Spojených Štátov Amerických, kde už po istých známostiach mali sľúbenú pomerne peknú budúcnosť.


2015
Z počiatku mal Michael problém zapadnúť, vzhľadom na to že bol hodený do úplne iného prostredia než v akom ho donútili pohybovať sa už v Izraeli. Jeho angličtina tiež nebola úplne dokonalá a práve až okolo desiateho roku jeho života sa v Amerike začal cítiť ako doma. Celá rodina bývala v Brooklyne, v obrovskom viktoriánskom sídle. Otec začal prednášať na Cooper Union v New Yorku a matka dostala pozíciu právničky v lepšej firme. Narozdiel od Izraela však boli v neustálom prúde povinností, už doma vôbec tak často nebývali. Došlo k menšiemu odcudzeniu od Michaela. Ten trávil dosť času v škole, a po škole v školskej knihovni. Moc kamarátov nemal, ale rovnako tak s ním nikto nemal problém. Proste tam len tak bol, rešpektoval ostatných a ostatní rešpektovali jeho.

Po nástupe na strednú školu sa Michaelovi život nepríjemne premenil. Vždy keď si zvykne na istú skupinu ľuďí, tak sa jeho okolie zmení. Na strednej sa často stával terčom menšej šikany, moc mu to však nevadilo - žil skôr vo svojom vnútornom svete. Bolo to obdobie kedy si začal formovať názory na svet, tiež sa mu podarilo znovu sblížiť s otcom, ktorý mu rád vysvetľoval rôzne veci, ktoré sa väčšinou týkali filozofie a psychologie. Začal tiež dobrovoľne chodiť na jeho prednášky. Predmety, ktoré ho na strednej škole bavili boli história, literatúra a společenské vedy. V nich exceloval, avšak predmety technickejšieho rázu pre neho boli kameňom úrazu. Rovnako ako športová výchova, ktorej sa tiež veľmi rád vyhýbal.

2018
Po skončení strednej školy sa Michael rozhodol dať si pauzu a rovnako tak sa aj odsťahovať od rodičov, na ktorých je stále finančne závislý. Mamina mu prenechala byt na Manhattane, ktorého bola vlastníčka. Pre Michaela to bolo (a je) veľmi plodné obdobie, kedy už nie je zastrešený nejakou inštitúciou a nemusí plniť žiadne povinnosti. Začal dobrovoľničiť v neziskovej organizácii, ktorá pracuje s ľuďmi s mentálnym postihnutím. Momentálne sa nachádza na križovatke jeho budúcnosti, kedy sa rozhoduje či ísť na vysokú školu, či začať pracovať alebo či sa venovať niečomu inému.Reward system
Influence Points:
Klíče:
Odměny:
avatar

za Sat May 12, 2018 4:06 pm

[accepted]

[accepted auth=keiko]

    This forum was created by a multicultural team of various faiths and beliefs.