Chatbox
18 / 5 / 2018 • Byla aktualizována pravidla
16 / 5 / 2018 • Byl aktualizován sparktoolbar
15 / 5 / 2018 • Byla přidána odměna za nahlášení bugu
9 / 5 / 2018 • Byly přidány nové osobní příběhy (6)

Lucius Le Doux

za Sun May 13, 2018 8:33 pm

Lucius Le Doux„Čím jasnější plamen, tím temnější stíny vrhá“

jméno:
Lucius Le Doux
přezdívka:
Lucix

věk:
20
pohlaví:
Muž
krevní skupina:
0-
datum narození:
21 / 10 / 1997

místo původu:
Sydney, Austrálie

rodová linie:
Rex Deus
významný předek:
Morgana Le Fay
přirozený talent:
Vrozená schopnost
vrozená schopnost:
Pyrokineze

• obecné informace •

Stručný popis
Lucius Le Doux byl synem jednoho místního podnikatele, který vedl firmu v nejrozlehlejší a nejlidnatější městě v Austrálii, Jako malý klučina byl velmi rozmazlován, což vedlo k jeho špatnému začlenění do běžného života. Styl oblékání který volí je přinejmenším zvláštní. Nejčastěji nosí kombinaci starší bundy z 50 let minulého století a něco bílého. Například když byl na dovolené v Moskvě tak nosil černý kabát z 30 let minulého století, beranici a k tomu to sladil světlými lenonky. Nikdo z rodiny si tohohle stylu oblékání nevšímal. Ještě to by chybělo k dokonalosti rodiny, aby v ní žil člen modní policie. Již od první třídy základní školy se věnoval studiu jazyku. Po smrti svého otce se vše změnilo k horšímu. Přišel díky závěti o 95% majetku a více jak polovinu musel prodat, aby zaplatit otcovo dluhy o kterých nikdo nevěděl. Tehdy šel život z kopce obrovskou rychlostí. Najednou už nebyl tatínkovo synáček, který dostal cokoliv chtěl. Když něco chtěl musel si na to sám vydělat, což se mu příliš nechtělo. Pořád přemýšlel jak přijít k penězům s co nejmenší námahou. Tohle nefalšované flákaní ho zavedlo až do Tokia, kde se rozhodl že překládání článku ze svého rodilého jazyka je dostatečně jednoduchá práce za dobré peníze. Během pár měsíců si našel přítelkyni s kterou byl rok a kousek. Právě jeho neochota pracovat dovedla vztah na pokraj rozchodu. Stěžování na úřadě od své bývalé přítelkyně měli za následek vyhoštění z Japonska. Tehdy si zvolil další destinaci do které letěl za lepším životem.
NEW YORK!

Sen & Cíle
Nemá žádné sny, pouze mnoho cílů. Jedním z nich je stát se dostatečně bohatým na to, aby nemusel pracovat v továrně za minimální mzdu. Chce se věnovat svým koníčkům a zájmům místo chození do práce. Dalším trochu více reálným cíle je zbavení se svých fobií. Převážně Akvafobie, která mu dosti komplikuje osobní život na rovině hygieny. Koupe se jednou, dvakrát do měsíce, víckrát ne. Jakýkoliv kontakt s vodou ho dostává do stresu. Další překážkou která mu komplikuje život je arachnofobie. Tuto fobii zdědil po své matce, které měla strach z pavouku také. Jako malý chlapec tento strach okoukal a automaticky si do své dětské hlavy zapsal, že pavouků se musí lidé bát. Posledním cílem tohohle seznamu je stát se slavnou osobností. Nezáleží jestli to bude jako autor haiku, zpěvák, politik, byznysmen nebo cokoliv jiného. Souvisí si to tím že jako slavná osobnost, dokážete ovlivňovat davy lidí bez jakýkoliv speciálních schopností.

Fobie, Choroby & Zranění

Lucius trpí těžkou formou akvafobie. Je mu velmi nepříjemné býti u velkých vodných ploch. Vadí mu už pocit při koupání ve vaně a reaguje panickým záchvatem na nečekaný kontakt s vodou, obzvláště je-li mu voda vstříknuta do obličeje. Při představě že je vhozen do vody mu stávají chlupy na rukou. Arachnofobie je dalším problém Luciuse. Je to úzkostí provázený abnormální strach z pavouků. Je to nejčastěji se vyskytující fobie na celém světě. Lucius se necítí dobře v jakékoli oblasti, kde by podle něho mohli být pavouci nebo kde jsou viditelné známky jejich přítomnosti, jako například pavučiny. Jakmile vidí pavouka, nemůže se k němu ani přiblížit, dokud nepřekoná panický šok, který často doprovází tuto fobii. Cítí se poníženě, když taková situace nastane v přítomnosti přihlížejících lidí nebo členů rodiny.

• vzhled & charakter •

Vzhled
Ničím z hlediska těla na první pohled nevyniká. Není ani příliš hubený, ani příliš tlustý. Není ani příliš vysoký ani příliš nízký. Není ani příliš hezký ani ošklivý. Zkrátka je to člověk, který vzhledově zapadá do celkového průměru. To co ale odlišuje Luciuse Le Douxe od drtivé většiny lidí ve svém věků je oblečení. Obléká se tak neskutečně staromódně na dvacáté první století. Vždycky se jedná o kombinaci tmavé barvy se světlou. Nejčastěji ho uvidíme v rozepnuté, tmavě hnědé bundě z padesátých let, minulého století a bílým tričkem. Občas to vymění za kabát, který zažil první světovou, s kloboukem z období viktoriánské Anglie a botami z renesanční éry. Všechno se točí kolem černé nebo hnědé barvy. Tímto stylem se prezentuje všude a zásadně si nikdy nebere nic moderního. Na krku nosí převracený zlatý kříž, známý jako kříž svatého Petra, přesto že není jakkoliv věřící. Dalším aspekt jeho vzhledu je účes, který opravdu v současné době není IN. Pěšinka uprostřed hlavy a objemově natupírované. Na tohle všechno si plácne hromadu pomády, která má za úkol zafixovat účes. To že nepřiměřené množství pomády má za cíl mastného vzhledu vlasu, již tolik neřeší. Přidává to na jeho osobitém kouzlu, nebo si na alespoň myslí.

Povaha & Vlastnosti
Lucius Le Doux je typ člověka ze kterého lidi mají velmi často smíšené pocity. Pro někoho se může na první pohled zdát jako sympatický člověk, který má rád srandu, zábavu a ženy. Lucius na první pohled vypadá jako slušně vychování klučina, který ale ve skutečnosti je schopný bez sebemenší změny výrazu ublížit člověku. Nejedná se přímo o zlého člověka, pouze vlastní cíle a zájmy mají přednost za jakoukoliv cenu. Tuto stinnou stránku dokáže perfektně skrývat před světem a napomáhá mu v tom jeho dovednost skrývání vlastních emocí. Dalším rysem je vysoká inteligence, která přesahuje hranici geniality. Má svojí vizi a politické názory na svět s kterým opravdu nesouhlasí. Pokud něco chce, tak to také dostane a na způsobu nezáleží. Chová se stejně k nemocným, zoufalým, bohatým, slavným, dospělým i dětem. Nemá úctu k autoritám a považuje každého člověka za stejně rovného. Váží si loajálnosti a užitečnosti lidí v jeho okolí. Jako většina lidí nesnáší selhání, také mu vadí, když se stane něco nepředvídaného, jako například zrada spojence.

• rodina & vztahy •

rodina & vztahy
Rodina BYLA velmi bohatá a uznávána. Tohle všechno se ale nečekaně změnilo. Rodinné vztahy jsou na bodu mrazu. Otec zemřel na vážnou nemoc a matka se distancovala od čehokoliv co připomínalo tuto tragedii. Tohle vedlo k přepsání dle závěti všeho majetku na Luciuse Le Douxe, již v 18 letech. Majetek který získal Lucius Le Doux byl rozhodně dosti slušný, ale rozhodně ne závratní. Důvodem bylo to že 95% majetku bylo dle závěti předáno státu na charitu pro nemocné děti. Již dospělému Luciusi Le Douxe byl odkázán barák v Sydney a limuzína-veterán Cadillac V16 Fleetwood Limousine 1937 s novým motorem na zakázku, který byl do auta namontován v roce 2016. Krom těchto hezkých záležitostí ohledně dědění tu byli i stinné stránky. Stinná stránka byla firma, kterou rodině tajil. Když se rozhodnete dědit tak všechno. Na zaplacení firemního dluhu se musel prodat barák. Abych měl na zaplacení dluhu tak veškerý nábytek zůstal vevnitř. Cena baráku s nábytkem byla vyšší než dluh. Proto mi bylo vrácena částka v hodnotě 25 tisíc dolaru. Tu jsem využil k zaplacení letenky do Tokia. V Tokiu chvilku pracoval jako korektor anglických článku na zpravodajský web. Ve volném čase na internetu v kavárně skládal poezii haiku pro anglicky mluvící čtenáře. Tehdy si ho všimla jedna dívka, která dokázala lámavě mluvit anglicky. Tehdy se dal na učení japonštiny aby s ní mohl mluvit v jejím rodném jazyce. Kamarádka se změnila na přítelkyni a přítelkyně na snoubenku. Začátky byli krásné, prostředky stereotypní a konce byl opravdu ostré. Dokonce na tolik že jsem musel opustit Japonsko. Nikoliv že bych chtěl utíkat od problému, ale jednoduše si stěžovala na úřadu že se k ní chovám hrubě, nadávám a  fyzicky jí ubližuji. Pravda byli hádky, ale fyzické napadení si vymyslela. Komu ale budou úřady věřit? cizincovi nebo rodákovy. Prostě mě vykázali a měl jsem 48 hodin na opuštění japonského ostrova. Vzal jsem si pouze své oblečení a vyrazil na letiště. Další zastávkou byl New York city.  

Miya Nishami
Bývalá přítelkyně která způsobila vykázaní Luciuse Le Douxe z Japonska. Důvod jejich hádek byli rozdílné názory na fungování domácnosti. Miya pracovala 12 hodin denně jako účetní v nadnárodní firmě. Tohle se ale jejímu přítelovi nelíbilo, protože všechen společný čas zahodila mezi papíry, které si tahala domů. Ona zase na oplátku Luciuse Le Douxe obviňovala že nepracuje vůbec. Pravda byla někde mezi tím. Lucius pracoval u stejného zaměstnavatele celou dobu. Práce to nebyla těžká a peněz nebylo mnoho, ale rozhodně se jenom neflákal. Radši přicházel k penězům jinou cestou než si představovala Miya. Tohle všechno vedlo k hádkám, které nakonec vyvrcholili rozchodem a křivým obviněním.

• schopnosti •

Základní schopnosti
Lucius Le Doux je velmi dobrý organizátor a talent pro organizační schopnosti se mu zapřít rozhodně nedá. Dokáže si v mnoha situacích udělat ve svém životě pořádek, vše si naplánovat a proto se mezi svými známými proslavil svojí dochvilností. Dalším schopností, mohu-li to tak nazvat je fotografická paměť. Která umožňuje akt vnímání, při kterém po krátké expozici předmětů nebo jevů jsou lidé schopni si je nadále zapamatovat a vybavit ve všech podrobnostech, detailech a konturách. Dále ovládá plynule 4 světové jazyky, včetně rodného a jeden který se naučil z nutnosti. Mezi tyto jazyky patří rodná angličtina, kterou se učit nepotřeboval a pochytil jí od rodičů, jako každé zdravé dítě. Chodil na základní školu, kde si zvolil ruštinu z velkého množství jazyku. Která ho velmi bavila a líbila se mu struktura jazyka jako takového. Na druhém stupni si museli žáci vybrat druhý cizí jazyk. Lucius si tehdy zvolil španělštinu z praktického důvodu rozšířenosti. Tyto jazyky na základní škole vystudoval a složil mezinárodní zkoušku na nejvyšší stupeň (C2). Byl jediným žákem na škole, kdo tohle zvládl. Na jazykové střední pokračoval ve studiu těchto jazyku. Jeho úroveň ale byla příliš vysoká a tak se v hodinách nudil. Tohle byl důvod k tomu, aby se naučil další jazyk čínštinu. Pravda pro Australana naprosto zbytečnost, ale již náctiletý Lucius v tom jazyku viděl určitý druh výzvy. Zároveň při dokončení střední školy si napsal nejtěžší mezinárodní zkoušku s čínštiny, kterou splnil. Po smrti svého otce a zaplacení dluhu ho v Austrálii nic nedrželo tak odletěl do Japonska. Kde pracoval jako korektor, ale vzhledem k tomu že si tam našel přítelkyni, tak bylo takřka povinností se naučit japonštinu. Tak se stalo a Lucius Le Doux začal mluvit japonsky. Vztah byl příliš krátký na to, aby tento jazyk ovládl na úroveň rodilého mluvčího, jako jazyky předešlé. Byl dlouhý natolik aby ovládl dostatečnou slovní zásobu k běžné konverzaci. V 19 letech již dospělý Lucius Le Doux ovládl 5 jazyků. Angličtinu, ruštinu, španělštinu, činštinu a japonštinu.

---

• Příběh •

Dětství [ 0 - 17 let ]
Lucius Le Doux se narodil do jedné z lepších rodin v Sydney. Přesto že byla velmi výstřední a chováním mnohdy až zvláštní. Dostával všechno na co si vzpomněl. Když chtěl jako malý australský  špunt malého klokana na hraní, tak mu ho rodiče z blízké farmy koupili. Když chtěl auto na ovládání, dostal ten nejdražší a zároveň největší Monster Truck na trhu. Když chtěl hrát na kytaru, tak mu pořídili kytaru v hodnotě přesahující 4 nuly. Takovéhle chování nepochybně vedlo k rozmazlování malého kluka. Tohle vše se na něm podepsalo při nástupu do školy. Když přišel mezi relativně normální spolužáky, tak nebyl schopný pochopit většinu běžných problému. Nechápal jak si někdo nemůže něco dovolit koupit. On to totiž neznal! měl vše a nikdy mu nebylo nic upíráno. Na druhém stupni základní školy začali ostatní děti jezdit do škol autobusem. Místo toho on si  jezdil tátovo Bentley  v hodnotě poloviny budovy. Nebyl to zrovna pilný student ale to ničemu nevadilo. Jeho vysoká inteligence, která hraničila s genialitou mu umožňovala se vesměs flákat od rána do večera a přesto byl premiantem školy. Domácí úkoly nenosil, práci v hodině neplnil a ještě k tomu neposlouchal. Přesto všechno když ale přišlo na lámání chleba u testu, tak býval z pravidla první kdo odevzdával popsaní papír odpovědmi. K tomuto stylu (ne)učení se přidala vysoká absence z důvodu že místo školy si chodil hrát kulečník z přáteli. Zásadní rozdíl byl v tom že on si to mohl dovolit, natož oni propadali z každého předmětu co se na škole vyučoval. Když střední školu vystudoval a dostal do ruky list, tak se rozhodl že na plnou hubu všem řekne, co si o nich myslí. Přišel ke své nejméně oblíbené učitelce fyziky, která mu mnohdy vyhrožovala neklasifikování, kvůli absenci. Křičel na ní že si školu koupí, učitelky vyhodí a následně jí nechá zbourat Tento výjev byl tak hlasitý, že ho slyšela takřka celá škola. V ředitelně tento proslov zopakoval s menší hlasitostí. Ředitel se naštval a poslal ho domů, že volá rodičům. Tohle ale byl pouze zoufalý výkřik do temnoty, protože maturitu měl již v kapse.

Dospívání [ 17 - 19 let ]
Tehdy se u otce objevila vážná nemoc, které se diagnostikovala jako karcinom prostaty (rakovina prostaty). Bojoval s tímto svinstvem necelý rok. I přes operaci boj o život prohrál. Po smrti otce se Lucius Le Doux odstěhoval do Tokia. Tenkrát si našel přítelkyni která mu pomáhala v časech bez otce. Díky její existenci se začal učit japonštinu a z korektora se mohl stát překladatel, který byl lépe placen. Dále vyučoval ruštinu a španělštinu v malých prostorách školy na kraji města, kterou si jednou týdně pronajímal. Nebylo to ani ziskové ani ztrátové. Každá dvojhodinovka si vydělala na pronájem, světlo a teplo. Když se něco vydělalo, tak se to ihned utratilo v nejbližším obchodu s jídlem. Tenhle ideální vztah ale netrval příliš dlouho. Všechen zbytek majetku po otcovi jsem vložil do akcií, což se přítelkyni zásadně nelíbilo. Stačilo pár hádek o práci a finanční situaci a stal se ze vztahu boj, který skončil mojí prohrou. Při vykázání z Japonska, jsem si sbalil kalhoty, tričko, boty a šel jsem na letiště, odkud jsem ještě ten den odlítl do New Yorku.

Součastnost [ 20 let ]
V New Yorku jsem již jeden rok s tím že jsem si zatím nenašel žádné přátele. Po pravdě jsem je ani nehledal, proč pak? Rána kterou mi udělil život v podobě smrti otce, byla na chvilku otevřená, jenom proto aby mi tam mohla nějaká ženská nasypat sůl v podobě drsného rozchodu. Každý den jsem uvažoval proč existuje tento nespravedlivý svět. Proč se mohou ostatní lidé mít dobře, ale já ne. Všem optimistům bych udělal to samé, co se stalo mně. Vzal bych všem rodinu ať vědí, jaký je to pocit. Prostá vražda je sice funkční ale není dostatečná. Vražda vyřeší otázku jednoho, dvou, tří možná deseti lidí, ale nikoliv celého zkaženého lidstva. Chtělo by to genocidu, všech bez rozdílu. Takovéhle myšlenky se mi honili hlavou ještě před půl rokem. Nebyli to slova zdravého člověka, ale psychopata. Kterého vytvořil svět a zdeformovala společnost. Nebýt náhlého zlepšení, které zapříčilo zhodnocení akcií, které v Japonsku nakoupil, tak se v tomhle stavu trápí dodnes. Tehdy si vzpomněl na svůj první a zároveň hlavní cíl. Postavil se na zpátky na nohy a tehdy psychická slabost odezněla. Prodal akcie a za peníze které získal si koupil běžný byt v centru New Yorka. Základ do slušného života měl, ale tohle rozhodně nestačí. Já chci totiž rozhodně víc!

Naposledy upravil Lucius dne Sun May 13, 2018 10:44 pm, celkově upraveno 1 krát

za Sun May 13, 2018 10:34 pm

[accepted]

[accepted auth=keiko]

This forum was created by a multicultural team of various faiths and beliefs.