Chatbox

Olivia Moore


Reward system
Influence Points:
Klíče:
Odměny:
avatar

za Wed May 23, 2018 11:14 am

Olivia Moore„Fire, water, and government know nothing of mercy.“

jméno:
Olivia Moore
přezdívka:
Liv, Ignis

věk:
19
pohlaví:
Žena
krevní skupina:
A+
datum narození:
09 / 06 / 1998

místo původu:
Seattle, Washington

rodová linie:
Rex Deus
významný předek:
-
přirozený talent:
Vrozená schopnost
vrozená schopnost:
Pyrokineze
• obecné informace •

Stručný popis
Liv je na pohľad len obyčajná žena z mierne unikátnou genetikou, ktorá si užíva života ako len môže. Je prevažne spoločenská a milá na každého, ale aj ona má svoje momenty. Je to zažratý geek, ktorý dokáže rozprávať hodiny o hrách alebo filmoch ktoré ju bavia a huba sa jej nevie vtedy zastaviť. Nebojí sa takmer ničoho a rada skúša nové veci, čo nie je vždy dobrá vlastnosť. Vždy má na sebe aspoň jednu vec s tématikou nejakej hry, seriálu alebo filmu a všade chodí so sluchátkami v ušiach, kapucou na hlave a slnečnými okuliarmi na očiach aby aspoň trochu zapadla. Tiež je veľká milovníčka zvierat, hlavne mačiek, ktorú má aj u seba doma. Liv je typ človeka, čo všetko robí na poslednú chvíľku, ale keď to už spraví, tak to je poriadne, takže prokrastinuje až kým jej prakticky nehorí pod zadkom, čo jej v živote pôsobí celkom dosť problémy. Nemá problém vychádzať takmer s kýmkoľvek, ale takých priateľov, za ktorých by položila život by spočítala na jednej ruke. Sama k sebe je celkom kritická keďže je dosť plachá čo sa týka jej tela, takže tomu vždy prispôsobí svoje oblečenie. Aj napriek jej plachosit si nemá problém spraviť sama zo seba srandu a urážky si neberie moc k srdcu.

Sen & Cíle
Liv je veľmi nerozhodná osoba a za celý svoj život si zatiaľ ešte neustanovila žiaden stály cieľ, za ktorým by si nejako išla. Jej najväčší dosavadný cieľ bol dokončiť školu, ktorý sa jej už splnil, no ďalej nevie kam ju život zavedie. Popri tom mala len také malé ciele, ktoré sa týkali väčšinou hier, čo bolo napríklad dať maximálny level za deň, alebo dať s guildou ako prvá nový raid vo World of Warcraft, čo sa jej taktiež poväčšine splnilo. Nikdy to ale nebolo nič také, čo by ju nejako ovplyvnilo v reálnom živote a i keď to už niekoľko krát skúšala, vždy na to zanevrela po nejakom čase, tak sa rozhodla, že proste "pôjde s prúdom" ako sa to hovorí a uvidí kam ju to zavedie ďalej.

Fobie, Choroby & Zranění

Olivia bola prakticky živý model zdravia až do jej trinástich rokov, kedy sa jej zhoršil natoľko zrak, že musela začať nosiť okuliare. Tie po roku ale musela zameniť za kontaktné šošovky, ktoré používa dodnes, keďže okuliare niekoľko krát stratila a jej rodičom prišlo toto ako omnoho lacnejšie riešenie, za ktoré je Liv rada. Jej zrak by bola jediná jej chybička pokiaľ by nebola súčasťou autonehody, z ktorej vyviazla len na pokraji života. Nebyť anonymného darcu krvi, ktorý sa objavil na poslednú chvíľu, pravdepodobne by to Liv ani neprežila. V nemocnici si pobudla niekoľko mesiacov kvôli mnohopočetným zlomeninám a vnútorným zraneniam, z ktorých jej našťastie ostala len jedna jediná permanentná jazva a to na nose. Po tejto nehode si Liv ešte nedokázala sadnúť do auta, keďže jej to strach nedovolil, ale je si vedomá toho, že sa nemôže vyhýbať autám donekonečna, takže raz sa bude musieť postaviť tomuto strachu, ale tak skoro to neplánuje, keďže to je ešte stále veľmi čerstvá spomienka.• vzhled & charakter •

Vzhled
Na Liv si ako prvé všimne každý jej ryšavé vlasy, prenikavo modré oči, čerstvo zahojenú jazvu cez nos, pehy a vybledlú pokožku, vďaka čomu dosť často vyčnieva z davu. Každý kto kedy uvidel Liv a jej mamu Rose si skôr myslia, že sú sestry, keďže Liv je úplne celá po nej. Výškou tak isto nepadla ďaleko od stromu, keďže meria len 166 centimetrov a váži 55 kíl, čo sa jej už niekoľko rokov nezmenilo aj napriek tomu, že nie je aktívna športovkyňa, si vďaka svojmu metabolizmu drží štíhlu postavu. Čo sa týka tetovaní a piercingov, tak má na pravej lopatke tetovanie mačky zo znakom blíženca v oboch očiach a na ľavom obočí má na kraji piercing, ktorý jej ale väčšinou zakrývajú vlasy. Tie má vždy na krátko ostrihané a necháva si ich narásť maximálne tesne nad ramená, inak jej prekážajú. Nosí ich prevažne rozpustené, ale pokiaľ je treba, nemá problém si ich zopnúť do malého copíku. Liv nie je ani moc veľký fanúšik make-upov a podobných ženských vecí, takže von vyjde kľudne tak ako sa zobudí, len si upraví vlasy. Nemá žiaden preferovaný štýl obliekania, no zvyčajne má na sebe aspoň jednu vec s tématikou nejakej hry alebo jej obľúbeného filmu, čo väčšinou býva N7 mikina, alebo keď tak sem tam aj šiltovka s motívom Deadpoola a nesmú chýbať tmavé slnečné okuliare. Nijako to rozhodne ale nepreháňa. Taktiež nenosí až moc ženské veci, čo je v preklade veľké výtrihy alebo čokoľvek čo by bolo až moc odhaľujúce, keďže aj keď sa to nemusí povahovo zdať, je docela plachá, takže po vonku chodí väčšinou s kapucou na hlave, rukami vo vačkoch a sluchátkami v ušiach aby sa vyhla pohľadom iných.
I keď to ale nie je vidieť, tak Olivia nosí kontaktné šošovky, keďže okuliare veľmi často strácala.

Povaha & Vlastnosti
Olivia je zvláštny človek nie len výzorom, ale aj povahou. Jej povaha sa mení podľa toho v akej spoločnosti je a kde je. Pokiaľ je niekde vonku, tak je skôr uzavretá do seba a nevšíma si vôbec okolie, pokiaľ je so svojou partiou, tak je zase veľmi spoločenská a chce sa často zoznámiť aj s novými ľuďmi. Zase na druhú stranu pokiaľ je doma sama a rozpráva sa s cudzími ľuďmi cez Discord/Skype, tak je zase spoločenská. V tomto ju len tak niekto nepochopí a nedokáže to ani ona sama poriadne vysvetliť. Je taktiež dosť plachá čo sa týka jej tela, takže sa vyhýba plážiam a kúpaliskám a bežne po uliciach chodí vždy buď s kapucou alebo šiltovkou na hlave. Liv je veľmi pokojný typ človeka zvyčajne, ale niekedy ju dokážu úplne banality tak vytočiť, že proste musí na moment od tej veci/človeka odísť aby sa upokojila a mohla pokojne pokračovať. Nikdy nikomu ešte takto neublížila a ani nič nerozbila, ale vždy to je len otázka jej trpezlivosti, ktorej moc nepobrala. I keď ona sama je nedočkavá, často necháva iných čakať, no nič s tým doposiaľ nedokázala spraviť aj keď sa to snaží prakticky celý život napraviť. Olivia je tiež fakt neskutočný geek, takže pokiaľ sa s ňou niekto začne rozprávať o hrách alebo filmoch/seriáloch, dokáže si s ňou udržať konverzáciu kľudne aj hodiny. Mimo toho je ale pre ňu problém si nájsť s niekým spoločnú tému, takže väčšine ľudí môže tiež prísť ako tichý typ, čo ale nie je väčšinou pravda, keďže proste sa len s tým človekom nemá o čom baviť. Záleží jej na ľuďoch jej blízkym a preto nesie dosť ťažko keď sa im niečo stane a ona je pri tom, alebo tomu nebodaj mohla zabrániť. Vtedy sú jej emocionálne výkyvy na úplne inej škále a z pokojného stavu dokáže prejsť do amoku behom dvoch sekúnd a len tak niekto alebo niečo ju neupokojí. Takéto emocionálne výkyvy u nej boli doteraz veľmi výnimočné, takže len dúfa, že sa to nezmení.
Najlepšie dokáže Liv pracovať pod tlakom, keďže pokiaľ má na niečo veľa času, zvyčajne ho využije hraním hier alebo pozeraním, takže robí vždy  všetko až na poslednú chvíľu. Často potrebuje aby do nej niekto kopal, keďže dobrovoľne spraví len málo vecí načas, alebo vôbec. Pokiaľ sa už ale do niečoho fakt odhodlane pustí, tak to spraví už poriadne a na 100 percent. Liv tiež berie veľa vecí z humorom, takže ju len málo kto dokáže naštvať nejakou vtipnou poznámkou, keďže jej nerobí problém sa zasmiať aj na svoj účet. Taktiež je otvorená voči všetkým rasám a sexualitám, ktoré tento svet ponúka, takže sa nestane, že by niekoho odsúdila kvôli tomu čo je, alebo čo má rád.
Koníčky

Liv je geek, takže jej koníčky zahŕňajú hlavne hranie hier a pozeranie seriálov a filmov. Taktiež ako menšia sledovala anime a ani v súčasnosti ním nepohrdne, no nesleduje ho už tak moc ako kedysi. Jej najobľúbenejší žáner hier sú RPGčky či sú už online alebo single player, takže hry ako Mass Effect, Dragon Age a World of Warcraft fú pre ňu najmilovanejšie. Čo sa týka filmov tak má hlavne rada Fantasy, Action a Comedy a medzi jej najobľúbenejšie filmy patrí väčšina Marveloviek, ale nájde sa tam ak kopec iných filmov o ktorých by vedela rozprávať hodiny. Na seriály je Liv blázon, keďže pokiaľ niečo už rozpozerá, tak na 90 percent si ani len hru nezapne dokiaľ to nedopozerá do konca. Preferuje hlavne Zombie seriály, no celkovo má rada Fantasy a Action. Taktiež sa nikam nehne bez hudby, ktorú počúva denne či už je v sprche, alebo keď niečo hrá, alebo keď niekam ide. ,,Bez hudby ani na krok" ako hovorí. Pri hudbe nie je moc vyberavá, ale preferuje "tvrdšie" žánre i keď to na jej zovňajšku nie je moc vidieť, keďže ona nie je ten typ čo by sa obliekal podľa toho akú hudbu počúva. A rozhodne nesmie zabudnúť na starostlivosť o jej mačku Pam. Tá jej vie vždy zlepšiť deň keď ju vždy čaká pri dverách ako príde domov, alebo keď si k nej večer ľahne a spokojne jej vrní na hrudi.• rodina & vztahy •

rodina & vztahy
Rodina Liv je veľmi malá a celkovo má s kažej strany len málo členov. Colin aj Rose nie sú zosobášený a obaja sú jedináčikovia. Ich rodičia už tiež nežijú a posledný člen zo strany Rose bol jej otec, ktorý umrel dva roky po tom čo sa narodila Olivia. Meno ich dcére vybrala Rose a obaja sa zhodli na tom, že priezisko bude mať po otcovi. Ani jeden z nich nemá krstných rodičov, čo sa nezmenilo ani u Liv a ďalšie dieťa už v pláne nemajú. Vzťahy medzi nimi sú ale docela komplikované vzhľadom na ich rozdielne povolania. Keď bola Liv ešte malá, tak mávali aj rodinné večery a výlety, no od kedy Rose povýšili na doktorku a o niekoľko rokov neskôr začal  Colin pracovať full time ako psychológ, všetky rodinné aktivity takmer úplne vymizli. Na Liv sa to odrazilo asi najviac, čo si obaja uvedomili až dosť neskoro. Spoločnosť si začala hľadať hlavne online a ako teen začala skúšať veľa vecí, ktorých by sa v jej veku ani nemala dotknúť, keďže tam pre ňu tou dobou neboli rodičia aby jej povedali nie. Aj napriek tomu má Liv celkom dobré vzťahy s mamou, s ktoru si bola vždy bližšia než s otcom, keďže mama tam pre ňu vždy bola keď ju potrebovala. S Colinom už skoro vôbec nie je v kontakte po tom čo sa na ňu prakticky vykašľal keď doslova bojovala o život.


Colin Moore
Colin Moore je biologický otec Olivie, má 48 rokov s ešte prevažne ryšavými vlasmi a prenikavo zelenými očami, ktoré dopĺňa bledá pokožka a priemerná figúra. Je pôvodom z Írska, kde žil celé svoje detsvo a časť svojej dospelosti a vyštudoval tam psychológiu. Colin je v súčasnosti uznávaný psychológ, no rozhodne nie je najlepším otcom. Jeho vzťah s Rose dosť utrpel od kedy začal brať prácu ako prvoradú a nechal prevažne výchovu Liv na nej, keďže mu bola prednejšia kariéra. Colin je totiž to toho názoru, že muž by mal zabezpečovať domácnosť, čo vzal fakt doslovne a sám sa tak zahltil prácou, že mnohokrát nebol aj týždne doma. Jeho vzťah s Rose tým dosť utrpel čo prv Liv tak moc nevnímala, ale neskôr sa to odrazilo aj na jej vzťahu s Colinom. V súčasnosti s ním Liv nie je už skoro vôbec v kontakte keďže ju ani len neprišiel pozrieť do nemocnice po tom čo skoro umrela pri nehode a poslal jej len kyticu s prianim skorého uzdravenia a ospravedlnením, že sa nemôže kvôli práci dostaviť.

Rose Mavor
Rose je biologická matka Liv, ktorá je o necelé dva roky mladšia ako Colin. Jej ryšavé vlasy a modré oči dokážu vždy upútať pozornosť aj keď o to sama nestojí a na jej vek má stále výbornú figúru. Rose je ešte o niečo bledšia než Colin ale stále je to celkom zdravý odtieň bielej. Je pôvodom zo Škótska a je vyštudovaná sestrička, pri čom si dodatočne spravila ešte vysokú školu na to aby mohla byť to po čom vždy túžila. Aj keď jej to dalo dosť práce, stala sa s nej veľmi dobrá a rešpektovaná doktorka, no tento kariérny postup tiež zo sebou niesol istú cenu. V práci bola dva krát tak dlho, čo ešte zvládala, no keď sa do toho pridali problémy s Colinom a Liv, pomaly to šlo s ňou dole vodou. Našťastie v súčasnosti sa to už ustálilo po tom čo Colin odišiel a Rose ostala s jej priateľom. Jej duševný stav sa rapídne zlepšil, čoho si všimla najmä Liv. Po jej nehode sa Rose vybrala za ňou do Tokia, kde jej prakticky zachránila život, no nemohla tam s ňou ostať, takže ostávajú v kontakte aspoň online a cez mobil.

Samantha Reyes
Sam je priemerne vysoká bruneta s modrými očami a úsmernou postavou k jej výške. Momentálne je vzťah medzi Liv a Sam veľmi komplikovaný a dalo by sa povedať, že ani oni to nevedia zaradiť. Na začiatku prakticky okamžite "klikli" a nemali medzi sebou jediný problém, no teraz aj keď sú spolu v jednom byte, pomaly sa ani od kedy pustili Liv z nemocnice nerozprávajú. Sam Liv zo začiatku fakt skvele dopĺňala a spolu mali naozaj veľa spoločného. Ona bola tiež jediná osoba ktorá dokázala Liv dokopať asi do všetkého a vďaka tomu aká je Sam tvrdohlavá nikdy nepovolila aj keď ju Liv sebeviac prosila. Stále je medzi nimi dosť silná chémia a sami nevedia moc ako to vyriešiť, pri čom to ani jedna nechce úplne ukončiť.• schopnosti •

Základní schopnosti
U Liv by sa dalo povedať, že je to veľmi priemerný človek. Nikdy nemala nadanie na jazyky okrem toho svojho rodného, taktiež aj jej pamäť nie je perfektná a často veci zabúda. Mená ľudí musí zvyčajne počuť niekoľko krát aby si ich poriadne zapamätala i keď na pohľad si človeka dokáže zapamätať na prvý pokus. Jej vizuálna pamäť je podstatne lepšia, ale ani to jej nepomáha pri jej zlej dlhodobej pamäti. Fyzicky je tiež priemerne zdatná, no nedokázala by zabhenúť maratón vzhľadom na jej životný štýl, ktorý zahŕňa veľa sedenia za počítačom. Liv veľmi často potrebuje do vecí kopať, keďže je to majsterka prokrastinácie, takže dať jej niečo na starosť je zvyčajne veľmi zlý nápad pokiaľ ju to samozrejme nejako nenadchne. Jediná vec v ktorej je asi nadpriemerná sú hry, ktoré jej idú až výnimočne dobre. Pokiaľ chce, vie byť šikovná a často sama seba prekvapuje vecami, ktoré si myslela, že v živote nedokáže spraviť ako napríklad urobiť bezchybne na prvý pokus vodičák. Pre niekoho to nemusí byť nič úžasné, no ona to berie ako achievement a dôkaz toho, že keď chce, tak dokáže veľa. Tiež vie ešte celkom dobre kresliť a dosť dobre spievať, no pre zmenu jej schopnosti variť sú mizerné. Liv by dokázala spáliť asi aj čaj ak by to bolo možné, preto sa kuchyni vyhýba oblúkom a žije hlavne na instatných jedlách a fastfoodoch, čo na nej ale nie je vidieť kvôli jej perfektnému metabolizmu. Po tom ako ju pustili z nemocnice si Liv ešte stále hľadá prácu v Tokiu, keďže sa odmieta vrátiť domov, no v štúdiu na vysokej škole už pokračovať nebude keďže vie, že tam by s jej prokrastináciou nezašla moc ďaleko.


---

                                                                       

• Příběh •

Inception
Bolo 9.6 1998 a v nemocnici v Seattli sa v ten deň narodilo niekoľko detí. Medzi nimi bola aj malá Olivia Moore, ktorej matka bola Rose Mavor a otec Colin Moore. Táto dvojica už očakávala Liv s nadšením od momentu kedy Rose otehotnela a teraz ju už konečne držala v náručí. Narodila sa ako maličké 2,8 kilové bábätko a mala len 48 centimetrov. Museli si ju tam necham na pozorovanie o týždeň dlhšie, no nenastali s ňou žiadne komplikácie, takže netrvalo dlho a pár si bral svoje novorodeniatko domov. Ako malé bábätko bola Liv veľmi tichá a plakala len pri svojich najnutnejších potrebách.
To všetko sa ale zmenilo keď Liv torchu podrástla. V troch rokoch sa z nej stal malý čert, ktorý hyperaktívne behal po byte a nechcela ani za svet ísť spať keď mala. O hračky sa moc nechcela deliť a skôr sa hrávala sama než s ostatnými deťmi, keďže už ako batoľa mala veľmi bújnu fantáziu a nenechala nikoho aby jej kazil zábavu. Colin si neraz myslel, že má zrejme imaginárnych kamarátov s ktorými sa hrá radšej než s inými batoľatami, ale či to bola pravda sa nikdy nedozvedel.

Home Alone
Liv rástla ako z vody a zároveň s ňou sa pomaly ale isto menili aj jej rodičia. Keď Rose nastúpila opäť do práce, zhruba dva roky na to jej ponúkli pozíciu doktorky v nemocnici v ktorej robila. Rose to nijako moc nezmenilo. Bola síce trochu menej doma, ale nemala sa čoho obávať, keďže s malou Liv bol vždy Colin alebo ich spoločná priateľka Drew. Horšie obdobie nastalo o pár rokov neskôr keď sa Colin vypracoval na uznávaného psychológa. Jeho práca ho úplne zmenila, čoho si všimla prv najmä Rose, no neskôr to doľahlo aj na Liv. Ako pomaly začali upadávať ich spoločné rodinné aktivity, Liv si začala hľadať iné alternatívy ako nahradiť to, čo jej doma chýbalo. Tým, že už mala 12 a počítač používala bežne hlavne na hranie hier, jej každodennou zábavou sa stalo hranie s priateľmi, ktorých spoznala vďaka hrám a denne spolu volávali. Liv po pár mesiacoch takmer prestala vychádzať z izby a chodila len do školy, čo postupom času tiež prestalo byť pravidelné. Začala všetko odkladať na poslednú chvíľu len aby mohla čo najdlhšie hrať, čo sa celkom odrazilo aj na jej výsledkoch. Colin to proste len zvalil na pubertu aby sa s tým nemusel zaťažovať a mohol sa venovať svojim klientom a Rose si to všetko odniesla hlavne psychicky i keď pred Liv nedávala nič najavo. Celý čas od kedy ho povýšili sa len medzi sebou hádali takmer vždy to skončilo plačom. Nikdy sa ale nedokázali hádať pred malou, takže si mysleli, že Liv nemala ani poňatia ako moc zlé to medzi nimi vlastne je.

(SpiderLiv) Homecoming
O niekoľko rokov neskôr sa vzťahy medzi Rose a Colinom trochu urovnali, no nerozišli sa kvôli Liv, keďže vedeli, že by ju to zničilo. Preto si každý radšej našiel nového partnera a navzájom sa v tom rešpektovali. Liv už medzi tým vychodila školu a začala ňou plieskať puberta, no našťastie nebola ten typ človeka, čo by robil iným peklo zo života. Miesto toho ale začala skúšať všetko nové, čiže sa nevyhla ako drogám, tak alkoholu, ale u ničoho z toho neostala. Cigariet sa nikdy nechytila, no za to od kedy nastúpila na strednú začínala viac a viac zisťovať, že nie všetko je len túžba skúsiť niečo nové. Volala sa Samantha Reyes a Liv s ňou mávala len pár spoločných hodín, no aj to jej tie dlhé roky stačilo. Neodvážila sa nikdy jej aspoň niečo naznačiť až jedného dňa keď sa opila na jednej párty v poslednom ročníku sa stalo niečo, čoho myslela, že bude veľmi ľutovať. Napísala jej na mol sms, kde sa jej priznala k tomu čo k nej od prvého ročníka cítila a i keď to bolo treba fakt lúštiť, jedna vec bola úplne jasná a to boli dve slová.. milujem ťa. Práve táto esemeska bola jej zatiaľ najšťastnejšou esemeskou vôbec. Sam po ňu prišla na tú párty, zobrala ju domov a nechala ju vytriezvieť aby sa fakt presvedčila či to myslí vážne, čo Liv rozhodne myslela už veľmi dlho. Jediné čo jej na to pred tým ale chýbalo bola odvaha.
Práve táto udalosť Liv dosť uzemnila a pomohla jej k tomu aby si skúsila aj trochu zlepšiť vzťahy s rodinou, čo sa jej podarilo alen z časti. Colin nebol moc naklonený k tomu, že Liv si našla priateľku, čo jej vzťahy s ním ešte o dosť pohoršilo, no na druhú stranu Rose s toho bola fakt nadšená a plne ich podporovala. Liv mala vďaka tomu ešte bližší vzťah s mamou a s otcom sa takmer prestala rozprávať aj keď žili spoločne v jednej domácnosti.

Hunger Games (Catching Fire)
Tieto konflikty ktoré mala Liv aj Rose s Colinom nakoniec viedli k tomu, že Colin sa odsťahoval k svojej súčasnej priateľke, čím ostala doma len Rose a Liv. Aj napriek tomu, že sa Colin odsťahoval si Liv moc nechcela vodiť domov Sam, takže bola prakticky skoro stále u nej. Za tie mesiace čo boli už spolu u nej už v podstate aj bývala. Väčšinu vecí mala u Sam a dokonca si presťahovala aj počítač k nej aby sa mohla venovať aj svojmu najobľúbenejšiemu koníčku u nej a to hraniu hier. Vzhľadom na to ale, že sa blížilo ich prvé výročie si naplánovali spolu trip do Tokia, kde chceli ostať zhruba dva týždne. Obe zbožňovali Tokio, takže to bola prakticky okamžite jasná voľba. Naplánovali si všetko čo tam chcú vidieť a čo všetko chcú ochutnať už týždne dopredu ako sa obe tešili, no samozrejme sa musí vždy niečo pokaziť na poslednú chvíľu a v deň odchodu sa toho stihlo pokaziť dosť. Nestačilo, že Liv bolo zle od žalúdka už od kedy vstala, ale Sam bola tiež nejaká dosť rozladená a stihli sa pred ochodom aj raz pochytiť, no našťastie to nebolo nič vážne. Čerešnička na torte už bolo len to, že na aute Sam odišlo pravé svetlo, takže museli dať ešte aj to doporiadku čím sa už dosť zdržali. Práve Sam bola z ních dvoch tá, čo sa vždy držala plánov a času a pokiaľ niečo nešlo podľa toho ako to ona naplánovala, tak zvykla byť nevrlá. Cesta teda už začala zle, no nejako si to medzi sebou v pokoji urovnali skôr než vystúpili na letisku a vošli do lietadla.
Let bol veľmi dlhý a hlavne Liv ho prevažne prespala, no konečne boli v Tokiu. Rezervovali si tu na tie dva týždne auto, ktorým sa tu mali v pláne voziť a prvá zastávka bol menší rezort za Tokiom. Bolo to asi hodinu cesty, ale bola noc, takže na cestách ani nebolo moc áut. Tie ani tak neboli ale problém ako to, že už niekoľko krát zabočili zle a z hodiny cesty sa už stali dve. Obe začínali byť už fakt nevrlé, keďže bolo fakt neskoro v noci a chceli sa už vyspať. Malé poznámky pomaly vyústili k väčším argumentom a jedna na druhú začali zvaľovať to, že zablúdili. Ako išli po ceste, Sam nedávala moc pozor, keďže sa hádala s Liv a prešla na červenú. V tom malom asi dvojsekundovom okne už len videla ako zo strany Olivie sa k nim blížili obrovskou rýchlosťou svetlá a už nastala len tma. Keď Sam otvorila oči, naskytol sa jej pohľad na Liv, na ktorý nikdy nezabudla. Tá ležala niekoľko metrov od nej kompletne celá od krvi nehybne na zemi, pri čom z nej trčalo kopec skla a mala viditeľne zlámané kosti. Tým, že Sam bola sama zakliesnená za ňou nemohla ísť, no ona a aj ten druhý vodič z toho vyšli len z ľahšími zraneniami. Liv ale skončila v nemocnici s mnohopočetnými zlomeninami, vnútorným krvácaním a takmer v kóme. Tým, že bola cudzinec tak jej chceli dať len zálkladné ošetrenie, ale jej stav si vyžadoval omnoho viac, takže Rose prišla dokonca osobne aby sa o to postarala. Keď sa dozvedela tú správu, takmer jej zastavilo srdce od strachu a po tom čo jej Sam povedala, že jej nestihnú zrejme včas nájsť darcu, okamžite sadla do lietadla do Tokia. Liv už možno ostávalo len pár hodín života keď sa objavil anonymný darca, ktorý jej zachránil život. Toto boli pre Liv veľmi náročné tri mesiace kým sa zahojila natoľko aby ju pustili z nemocnice. Čo ju ale najviac naštvalo bol Colin. Ten jej len nechal objednať kyticu v Tokiu, ktorú nechal doručiť do nemocnice z odkazom, že sa nemôže zastaviť osobne, ale dúfa, že sa z toho čo najskôr dostane.
To bol taký posledný zlom s ktorým sa Liv rozhodla, že ostane v Tokiu, no to nečakala, že sa s ňou Sam ani nie týždeň na to rozíde. Tá si našla malý byt na prenájom a prácu, ktorou sa tam živí, no ponúkla Liv, že môže u nej ostať kým si nenájde prácu a byt, kde bude môcť byť. Tá doteraz netuší pravý dôvod toho prečo sa s ňou Sam rozišla, no ani sa ho zrejme už nedozvie, keďže aj keď je teraz u Sam, vôbec spolu nekomunikujú. Liv je teraz večne zaborená len v mobile ale notebooku, ktorý dostala od mamy a dúfa, že sa po tomto všetkom dokáže zase postaviť na nohy.Reward system
Influence Points:
Klíče:
Odměny:
avatar

za Wed May 23, 2018 1:27 pm

[accepted]

[accepted auth="Keiko"]

    This forum was created by a multicultural team of various faiths and beliefs.