Chatbox

Hideback


Reward system
Influence Points:
Klíče:
Odměny:
avatar

za Tue Apr 17, 2018 4:35 am

[sparkoffictopic="Hideback" title="mechanismy na fóru"][boxblock="center"]Hideback je unikátní funkce na našem fóru, jedná se o čistě ingame záležitost. Hideback je zkrácenina z anglického spojení 'hide background', neboli 'skrýt pozadí'. Jedná se o takové akce, které jeden uživatel v příspěvku zmíní, respektive zmínit musí, ale druhý uživatel, který s ním hraje, o dané akci nemůže vědět (např. v souboji, když se jeden uživatel skryje a udělá něco, co ten druhý jednoduše nemůže vidět). Hideback je funkce, díky které může uživatel volně napsat do svého příspěvku, co udělal v době, kdy ho druhý nemohl sledovat bez obav z toho, že by si to ten druhý přečetl, tato funkce totiž po odeslání příspěvku dovolí tento text číst pouze administrátorům či Game Masterovi.

V psaném textu vypadá hideback zhruba nějak takto [hideback_show]Objeví se otazník, stejný jako při nápovědě, akorát, že po najetí na otazník se do příspěvku doslova 'přidá' text, který uživatel napsal do hidebacku. Tento text si nyní může zobrazit každý (pro demonstrační účely), jinak však tento text nemůže zobrazit nikdo, kdo není minimálně Moderátor (dokonce ani sám ten, kdo ho napsal, ten si ho však může prohlédnout pomocí tlačítka editace). V takovém případě se místo textu, který uživatel napsal, ukáže těm, kteří ho nevidí zpráva 'Tento obsah není přístupný.'[/hideback_show]. A poté pokračuje příspěvek samotný.


[information]Do hidebacku můžete napsat cokoli od přímé řeči, přes myšlenky až po pouhé akce vašeho charakteru. V jednom příspěvku je možné použít až tři hidebacky, z férových důvodů není dovoleno používat jich víc, aby funkce nebyla hráči zneužívána v jejich prospěch až přespříliš. Myslete prosím na to, že pokud použijete hideback na charakter, který z nějakého důvodu může vaše akce vidět, tak administrátor váš příspěvek upraví tak, aby byl hideback viditelný pro každého. V takovém případě uvidíte zprávu o editaci od daného administrátora s vysvětlením, že hideback nemůže být použit.[/information][/boxblock]
[/sparkoffictopic]

    This forum was created by a multicultural team of various faiths and beliefs.